• UWAGA! Opłata za obiady w maju

          • Opłatę za obiady dokonujemy od 02.05.2024r. do 15.05.2024r.  wpłacając na konto szkoły:

            PKO BP 64102017520000040202310415 z dopiskiem w temacie: nazwisko i imię  ucznia oraz klasa.

            Koszt posiłków za m-c maj  2024r.  wynosi: 

            Ogólnie: 15 dni  x 6,50 zł  = 97,50 zł 

          • Święta majowe w naszej szkole

          • Majowe święta są szczególnie ważne w historii naszej Ojczyzny. Niosą wartości uniwersalne, piękne, mądre, pełne zadumy i refleksji nad czasem minionym i obecnym.

            W ramach obchodów świąt majowych w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla klas pierwszych pod tytułem "Nasz dom - POLSKA". Świetliki wręczały również własnoręcznie wykonane kotyliony pracownikom szkoły, rodzicom, mieszkańcom miasta i uczniom. W ostatnich dniach kwietnia odbyły się także apele, które były wspaniałą okazją do pielęgnowania patriotyzmu oraz cenną lekcją historii.

            Pamiętajmy o naszej historii i starajmy się podtrzymywać jej piękną tradycję.

             

          • „Pola Nadziei”

          • „Pola Nadziei” to program stworzony w 1988 roku w Edynburgu, w Szkocji. Rozpoczęła go Fundacja Marie Curie Cancer Care.

            Celem programu jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów, propagowanie idei opieki hospicyjnej i uwrażliwianie społeczeństwa na los umierających.

            Żonkil jest symbolem nadziei dla chorych.

            Co roku jesienią na całym świecie sadzi się cebulki żonkili. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, wolontariusze kwestują na rzecz hospicjum. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany do puszki datek kwiat żonkila lub jego symbol – symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie.

            23 kwietnia 2024 r. kwestowaliśmy na rzecz Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak

          • Polska Stolica Recyklingu

          • Miło nam jest poinformować, iż nasza szkoła zdobyła certyfikat za udział w ogólnopolskim programie: Polska Stolica Recyklingu. Jesteśmy bardzo dumni!

            Program jest realizowany w ramach projektu Elektryczne Śmieci i Eko Zwroty. Jego główną ideą jest wzrost świadomości ekologicznej oraz propagowanie właściwych postaw na rzecz selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

            Dziękujęmy wszystkim, którzy pomogli nam w zbiórkach i wysyłali EkoZwroty!

          • I miejsce dla drużyny SP nr 12 !

          • W czwartek 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu rozegrała się dziewiąta już edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych “English Speaking Countries – what do we know?”, w którym udział wzięły czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych z Elbląga i okolic.

            Przedstawiciele szkół zmierzyli się ze sobą w siedmiu konkurencjach dotyczących m.in. literowania wyrazów, rozwiązywania krzyżówki, odgadywania piosenek i osób, które przedstawione były na fragmentach obrazków czy też rozwiązanie quizu. Jednym z zadań było również zaprojektowanie plakatu promującego wybrane święto w USA, Kanadzie, Australii, RPA i Wielkiej Brytanii.

          • Konkurs multimedialny pt. "Sztuczna inteligencja oczami uczniów"

          • Ogromne gratulacje dla Władzia Owczarka za zajęcie II miejsca w konkursie na prezentację multimedialną dotyczącą sztucznej inteligencji!!!

            W dniu 19 kwietnia 2024r. odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu multimedialnego pt. "Sztuczna inteligencja oczami uczniów" organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu. 

            Brawo Władzio, gratulujemy pomysłowości i trzymamy mocno kciuki za Twoje dalsze sukcesy!

          • Kolejny sukces Gosi Szyszkowskiej!

          • Ogromne gratulacje dla Gosi, która zajęła w dniu 20 kwietnia 2024 r. III miejsce na Olimpiadzie z języka angielskiego i wiedzy o Wielkiej Brytanii.

            Duma nas rozpiera! Brawo Gosiu!!!

            Międzynarodowe Liceum Regent w Elblągu gościło wczoraj finałową trzydziestkę uczniów, która zmierzyła się z Olimpiadą z języka angielskiego i wiedzy o Wielkiej Brytanii. Aby dostać się do ścisłego finału uczniowie przeszli przez etap szkolny, w którym wystartowało ponad 1800 uczniów. Następnie uczestniczyli w pierwszym etapie finału, do którego zakwalifikowało się 200 uczniów. W drugim etapie finału, trzydziestka uczniów przystąpiła zarówno do części pisemnej jak i ustnej z udziałem native speakera.

        • Gala laureatów
          • Gala laureatów

          • W dniu 15 kwietnia 2024 r.  Pani Dyrektor Małgorzata Czyszek odebrała z rąk Pani Kurator Oświaty dyplom uznania za szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych. Pani Dyrektor towarzyszyli nasi laureaci: Małgorzata Szyszkowska i i Patryk Pernak.

            Nasza szkoła osiągnęła najlepszy wynik w województwie warmińsko-mazurskim w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie i jest na czele tzw. "Złotej Dziesiątki".

            Jest to efekt ciężkiej pracy uczniów, którzy zdobyli tytuł laureata lub finalisty, ich rodziców i nauczycieli.

            W etapach wojewódzkich konkursów uczestniczyło 809 uczniów z 200 szkół, więc zajęcie I miejsca jest wyjątkowym osiągnięciem i zaszczytem!

            Gratulacje dla WSZYSTKICH, którzy są autorami tego sukcesu!

            https://www.ko.olsztyn.pl/2024/03/25/konkursy-przedmiotowe-organizowane-w-roku-szkolnym-2023-2024/?fbclid=IwAR0FAY8eg45zwL7Efu6bMTPD3wdLgILo0lLidDA55SfbsGv0-Du051MnwxQ

          • UWAGA!!! Opłata za obiady

          • Opłatę za obiady dokonujemy od 01.04.2024r. do 15.04.2024r.  wpłacając na konto szkoły:PKO BP 64102017520000040202310415 z dopiskiem w temacie: nazwisko i imię  ucznia oraz klasa.

            Koszt posiłków za m-c kwiecień  2024r.  wynosi:

            Ogólnie: 18 x 6,50 zł  = 117,00 zł

          • Projekt "ESKA - Razem przeciw depresji"

          • Nasze  miasto Elbląg łączy się z Radiem Eska, by mówić głośno o zdrowiu psychicznym dzieci. My tez chcemy jako szkoła uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i dlatego przystąpiliśmy  do ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej poświęconej problemom depresji wśród dzieci i młodzieży.To propozycja zajęć ukierunkowanych na profilaktykę antydepresyjną u dzieci i młodzieży. Będą one realizowane na lekcjach wychowawczych przez wychowawców i szkolnych psychologów w klasach 3-8.Więcej o tym projekcie znajdziecie Państwo na naszej szkolnej stronie internetowej oraz pod linkiem https://www.eska.pl/razemprzeciwdepresjigminamiastoelblag/

          • Uczniowie nagrodzeni za innowacyjne podejście do ochrony klimatu

          • „KliMAT dla Ziemi” – to film produkcji uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. M. Kajki w Elblągu, dzięki któremu zwyciężyły w konkursie „Projekt: klimat!”. 13-15 marca zwycięski zespół wraz z całą klasą wziął udział w wycieczce do Warszawy. Film w nietuzinkowy sposób pokazuje jak ważna jest troska o klimat i jak wiele każdy z nas może zrobić dla środowiska.

            Konkurs „Projekt: klimat!” to inicjatywa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Uczniowie szkół podstawowych z 6 województw Polski Wschodniej, którzy wcześniej uczestniczyli w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, mogli wziąć udział w konkursie na najlepszy film, dotyczący zmian klimatycznych i sposobów przeciwdziałania im. Nagrodzonych zostało aż 12 zespołów. Każdy zespół walczył o nagrody dla całej klasy, a zadanie konkursowe wymagało kreatywności i dużego zaangażowania uczniów. Do oceny wpłynęło aż 127 prac!

            Pierwsze miejsce w konkursie zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. M. Kajki w Elblągu, który nakręcił film pt. „KliMAT dla Ziemi”. Uczennice – autorki filmu zwróciły uwagę na wpływ zmian klimatu na ich miasto i region. Przypomniały, jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska, nawet tych najmniejszych, jak oszczędzanie wody czy recykling. Zespół wygrał dla swojej klasy 3-dniową wycieczkę do Warszawy, zaś dla szkoły monitor multimedialny! Wycieczka odbyła się w terminie 13-15 marca 2024 r. Uczniowie zwiedzili Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Spotkali się również z organizatorami w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

            W województwie warmińsko-mazurskim wśród laureatów drugiego miejsca znalazł się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim z produkcją pt. „Planecie pomożemy, póki jeszcze możemy”. Trzecie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej im. Flagi Polski w Kobułtach, który zgłosił film pt. „Kobułciaki – klimaciaki”.

            Uczniowie zwycięskich zespołów powiedzieli STOP złym nawykom, prowadzącym do globalnych zmian klimatycznych. Zwrócili również uwagę, że zmiany zastosowane w życiu codziennym nie wymagają zbyt dużego nakładu sił lecz raczej przemyślanych decyzji i każdy z nas może je wprowadzić w swoim otoczeniu.

            Nagrody dla zwycięzców to nie tylko nagrody rzeczowe, jak np.  monitory multimedialne lub laptopy dla szkół, karty podarunkowe do księgarni internetowej, dyplomy i wycieczka do Warszawy. To także konkretna wiedza, jaką uczniowie wynoszą z akcji. Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkich laureatom i liczą na dalszą aktywność uczniów w walce o klimat.

            Udział tak wielu zespołów w konkursie pokazał, że młodzież dostrzega konieczność dbania o klimat. Edukacja o zmianach klimatu ma kluczowe znaczenie dla budowania postaw proekologicznych i odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego. Uczniowie, którzy są świadomi skali problemu i znaczenia zrównoważonego rozwoju, są bardziej skłonni podejmować działania na rzecz ochrony środowiska w swoim codziennym życiu. Edukacja o zmianach klimatu może też pomóc uczniom zrozumieć złożoność zjawiska i jego skutki dla środowiska, zdrowia ludzkiego i gospodarki. Dzięki temu uczniowie będą mogli podejmować świadome decyzje dotyczące swojego stylu życia, konsumpcji czy wyboru zawodu, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Będą również chętniej angażowali się w działania społeczne na rzecz ochrony środowiska oraz promowania zrównoważonego rozwoju. Dlatego też ważne jest, aby szkoły integrowały tematykę zmian klimatycznych w swoje programy nauczania oraz organizowały różnego rodzaju akcje i projekty edukacyjne, które będą zachęcać uczniów do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska.

            Link do zwycięskiego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Tr26pWdAmPI

            Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie:  https://www.polskawschodnia.gov.pl/strony/o-programie/lekcja-o-funduszach-europejskich/aktualnosci-1/znamy-zwyciezcow-konkursu-projekt-klimat/

            O zwycięskim filmie pisaliśmy na stronie miejskiej tutaj - https://elblag.eu/aktualnosci/zwyciezyly-rymowanym-filmem.html 

        • Laureaci akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” z wizytą w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
          • Laureaci akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” z wizytą w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

          • Minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spotkała się z uczniami 7. klasy Szkoły Podstawowej nr 12 im. M. Kajki w Elblągu. Wśród nich były zwyciężczynie konkursu w tegorocznej edycji „Lekcji o Funduszach Europejskich VIII”.

            „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII” została poświęcona zmianom klimatu. W akcji uczestniczyło blisko 11 tys. uczniów z 425 szkół podstawowych z Polski Wschodniej. Nauczyciele przeprowadzili 789 lekcji. Wieńczący „Lekcję…” konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów krótkiego filmu o tym, jak sami mogą wpływać na powstrzymanie zmian klimatu. Zgłoszono 127 filmów, a nagrodę główną zdobyły uczennice z 7. klasy Szkoły Podstawowej nr 12 im. M. Kajki w Elblągu: Amelia Kordel, Julia Lewandowska, Zuzanna Huzarewicz, Nina Łyczyszyńska, Nadia Szymańska, Aurora Sołtysiak, Aleksandra Trocka; pod kierunkiem nauczycielki – pani Katarzyna Kurek-Raszlińskiej. W nagrodę ich cała klasa przyjechała zwiedzać Warszawę.

            Gratuluję wszystkim laureatkom konkursu. W maju 2024 r. minie 20 lat naszej obecności w Unii Europejskiej. To więcej niż Wasze całe dotychczasowe życie. Najprawdopodobniej nawet nie wyobrażacie sobie Polski bez Unii Europejskiej

            – powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

            Dzięki funduszom możemy inwestować i prowadzić politykę regionalną w Polsce. Inwestujemy w duże projekty – np. infrastrukturalne. Są też projekty społeczne czy też wspierające innowacyjności małego i średniego biznesu. Dofinansowujemy też projekty wzmacniające równość i dostępność dla osób z niepełnosprawnością

            – dodała szefowa MFiPR. 

          • Wygrana w konkursie!

          • Miło nam poinformować, że w dniu 13 marca 2024r. Małgorzata Szyszkowska z klasy 8 b zajęła I miejsce w finale międzyszkolnego konkursu wiedzy pt. ,,Szkoła - TAK, Przemoc- NIE!, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. W etapie tym uczestniczyło 22 uczniów z 11 elbląskich szkół podstawowych. Gratulujemy!

          • W dniach 18-24 marca 2024 odbędzie się Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza.

          • Myśl przewodnia tegorocznej kampanii to: „Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość” (Protect your money, secure your future).

            Hasło przewodnie GMW 2024 skupia się na bezpiecznym gospodarowaniu pieniędzmi i podkreśla znaczenie odpowiedzialnego i świadomego podejścia do finansów osobistych poprzez rozumienie potencjalnych zagrożeń. Wśród tych zagrożeń można wymienić oszustwa finansowe takie jak podszywanie się pod inną osobę w celu wyłudzenia poufnych informacji, wykorzystywanie fikcyjnych pośredników usług finansowych oraz oszustwa związane z zakupami w Internecie, a także zagrożenia związane z ochroną danych, np. kradzież tożsamości. Szczególnie często ofiarami oszustw finansowych padają osoby młode, co wynika z ich ograniczonych kompetencji finansowych i braku doświadczenia.

            Z tej okazji zapraszamy chętnych Uczniów klas
            I- VIII do udziału w następujących konkursach:
            1. Zostań projektantem fikcyjnego banknotu, przedstawiającego wizerunek Wielkiego polskiego ekonomisty – technika dowolna, praca plastyczna lub praca graficzna.

            2. Wykonaj film, plakat lub komiks promujący tegoroczne hasło: „Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość”
            Plakat - technika dowolna, praca plastyczna lub praca graficzna,
            Komiks - technika dowolna, praca plastyczna lub praca graficzna,
            Film – do 10 minut

            3. Wykonaj skarbonkę , kierując się oficjalnym hasłem GMW „Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj”.

            Podpisane prace plastyczne należy przynieść do gabinetu 213, zaś prace graficzne przesłać na g-mail j.chylkowska@sp12elblag.pl.

            Konkursy trwają do 05.04.2024 (piątek)

            Autorzy najlepszych i wyróżnionych prac otrzymają nagrody oraz + 15 punktów z zachowania.